Korkma

Bekliyoruz. Kimi zaman anı, kimi zaman birisini. Beklemekle ömür geçer mi dersin kimi zaman. Kimisi geçirir ömrünü, kimisi sabreder, bekler. Kavuşur belki beklediğine. Ama zaman çok acıdır ki her an hissettirir yokluğunu. Kimi insan korkar, sevmez beklemeyi bekletilmeyi. Hayat boyu göze alamaz belki beklemeyi. Korkar sonunun iyi bitmeyeceğinden. Zamandan korkar. Zamanın getirdiklerinden, daha da önemlisi zamanın ondan götürdüklerinden korkar. Hayat, korkup vazgeçtiğin zaman değil, korkularınla bir olup onlar ile birlikte yaşamaya öğrenince tatlı yüzünü göstermeye başlar belki.
Korkuların sana bakarken sen ondan kaçmayı tercih etme. Onunla yaşamak için savaş ver. Korkuların ile ancak yaşlanırsın. Mutlu olmak için çok daha fazlasına ihtiyacın var. Sevmeyi sevilmeyi ihmal etmeden yaşama dört koldan sarılmayı dene. Sarıl sımsıkı. Bırakma yakaladığın mutluluğu.

Belki tüm korkuların sana bakıyordur şu anda. Aynı zamanda senin mutluluğunda olabilir bu. Korkmak yada katlanmak senin elinde. Unutma! Yaşamın anahtarı sende.

Korkmaktan korkma. Hayat korkup vazgeçmek için o kadar da karanlık değil. Sadece ışığına doğru yürümelisin.

Ayrıca bunları de beğenebilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir